Chata Pláně, Světlá pod Ještědem

Světlá pod Ještědem 47, 46343
od 300 Kč

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Turistická Chata Klubu českých turistů Pláně pod Ještědem leží v nadmořské výšce 780 m.n.m. přímo na Ještědském hřebeni, 2,5 km od vrcholku Ještědu, v místě horské osady a střediska zimních sportů Pláně pod Ještědem. Na chatu se dostanete pěšky, na kole i autem – v zimě i v létě.

Další informace

Chata Pláně pod Ještědemje známou horskou restaurací s celoročním provozem s možností ubytování ve standardu horské turistické chaty se společnými sociálními zařízeními. Ubytování je možné buď ve vyšším standardu v hlavní budově restaurace, nebo v nižším standardu v budově turistické ubytovny - depandance.

Přímo v areálu chaty je možno parkovat auta, uskladnit kola, lyže a další materiál. Je zde možnost ubytování i se psy. K dispozici jsou dále - venkovní terasa v prostorách restaurace, venkovní hřiště, venkovní ohniště a gril. Po předchozí objednávce je možno připravit na venkovním grilu sele, ovci a podobně.

Chata je svojí kapacitou a strukturou lůžek ideální pro cenově velmi příznivé jednodenní i vícedenní individuální, rodinné nebo skupinové akce a pobyty. Chata byla v minulosti tradičním místem pro pořádání letních táborů, škol v přírodě a zimních lyžařských kursů. Tato tradice se opět rozvíjí. Chata je místem turistických výletů, lyžařských výprav nebo cyklo výletů. Chata je dále vhodná pro pořádání kursů a školení, dále pro pořádání táborů, škol v přírodě, lyžařských kursů, třídních srazů, svatebních hostin, firemních a dalších akcí všeho druhu.

Chata se nesnaží konkurovat drahým horským hotelům – turistické ubytování vynahradíme velmi kvalitní kuchyní, individuálním přístupem k potřebám hostů a zajímavým prostředím na Ještědském hřebeni. Na chatu se pohodlně dostanete i autem. V zimě je silnice na chatu sice pravidelně protahována avšak řidiči musejí počítat s horskými podmínkami a mít kvalitní zimní pneumatiky a ve výbavě též sněhové řetězy. V zimních měsících vyjedete z chaty na lyžích přímo na sjezdovku. Osada Pláně pod Ještědem je součástí zimního areálu Ještěd. Lyžování na Pláních i v celém areálu Ještěd Vám umožní systém sedačkových lanovek a vleků za jednotné jízdné.

Ceny

Domácí mazlíček
50 Kč
Dvoulůžkový pokoj
300 Kč
Plná penze
300 Kč
Polopenze
210 Kč
Přistýlka
280 Kč
Snídaně
90 Kč

Služby

Vstup domácích zvířat
Připojení k internetu
Parkoviště
Restaurace
Společenské prostory

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek
83

Vybavení pokojů

WC

Restaurace

Chata Pláně pod Ještědem nabízí kvalitní domáci kuchyni se zajímavým prostředím na Ještědském hřebeni. Pro skupiny je možná individuální otevírací doba dle Vašeho přání. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na níže uvedeném telefonickém nebo emailovém spojení. Znalce Chaty Pláně zveme zároveň na prohlídku nově zrekonstruovaného interieru restaurace.

Sportovní možnosti v okolí

Bazén vnitřní
Běžkařské stopy
Cyklostezky
Golf
Lyžařská škola
Lyže, snowboard
Půjčovna kol
Půjčovna lyží

Mapa

Autobus 2.2km
Velká mapa